אודותינו

KITS, נעים להכיר

קיטס מאפשרת לילדים וילדות להתנסות במלאכת הנגרות כבר מגיל צעיר, בצורה המתאימה לגיל, לרמה ולשלב בו הם נמצאים.

אנחנו תמיד אומרים שכל מלאכה נהיית פשוטה אם יש בידך הכלים המתאימים והליווי הנכון.

התחלנו את דרכנו במערכת החינוך בהפעלת תוכניות בניה נגרות ועיצוב בבתי ספר, שם הבנו שלמידה דרך הידיים, מתוך סקרנות ואהבת הידע ופעילויות המעודדות הפגנת בגרות ואחריות – הם הכלים החינוכיים שאנחנו אוהבים.

חשוב לנו לספק אלטרנטיבה למסך, ולשמר את תחום המלאכות בקרב הדור הצעיר.

אנו מאמינים שרכישה של מיומנויות יצירה היא רכישה של מיומנויות לחיים.

אז יצאנו במסע כדי להביא לכם את KITS – חווית נגרות לילדים ברמה הגבוהה ביותר, כדי שכל ילד וילדה יוכלו לגלות את רזי מלאכת העץ וליצור פרויקטים מהממים בבית.

יתרונות תרגול היצירה בעץ

אנחנו מאמינים שההתנסות ביצירה בכלל ויצירה בעץ במיוחד תורמת לפיתוח שליטה פיזית, רגשית ומנטלית.

ילדים המתרגלים פרויקטים של קיטס מפתחים סקרנות, יצירתיות, עצמאות, הישגיות, מיצוי הפוטנציאל, יכולת תכנון, מיומנויות מוטוריות וביטחון עצמי.

חשוב לנו להתייחס לילדים בכבוד ולהראות להם שאנחנו מאמינים בהם כמי שמסוגלים לפעול בריכוז ולהפעיל שיקול דעת. אנחנו מעודדים אותם להשתמש בכלים אמיתיים, ולהכין מוצרים שימושיים.

שכן זה מעורר אצלם תחושת אחריות, וברוב המקרים הם מפתיעים אותנו ואת עצמם ביכולות הביצוע.

למה הקיטים שלנו הכי מתאימים לילדים וילדות ?

מתוך הניסיון הרב שלנו פיתחנו הבנה עמוקה כיצד ילדים ניגשים לפעילות הבנייה, מה עוזר להם להצליח והיכן הם נוטים להסתבך. אנו מנסים לעזור להם על ידי עיצוב פרויקטים מתאימים לרמה ולגיל ומשקיעים בהכנת הוראות שיהיו מובנות להם. חשוב לא פחות ליווי של ההורים כתומכים בתהליך היצירה.

מלבד השאיפה להגיע לתוצר יפה ואיכותי משמעותי עבורנו שיעברו תהליך מלא של יצירה מבלי לדלג על שלבים.

כל מה שצריך בכדי לעבוד נכון ובטוח

אנחנו מתמקדים בלהפוך את תהליך הבניה לאידיאלי עבור הילדים.

יצרנו הוראות הרכבה מפורטות, עמדת עבודה ייחודית, וסדרה של שיעורי נגרות, הכל כדי לעזור להם להצליח ולשמור על סדר ובטיחות בעבודה.

לבחירתכם, פרויקטים להרכבה עם כלים שיש בכל בית, כגון פטיש ודבק או פרויקטים לבניה המצריכים שימוש בכלים כגון מסור ומקדחה ואשר מספקים חוויה אמיתית של יצירה, החל משלב חומר הגלם ועד למוצר מוגמר, יפה ושימושי.

פרויקטים שעושים טוב לכל המשפחה

פרויקטים של KITS הם דרך נהדרת לחזק את הקשרים בתוך המשפחה: הפרויקטים מציעים עניין ואתגר לילדים ולמבוגרים, וזו פעילות שכולם יכולים להנות ממנה במידה שווה.

הבחירה באיזו מידה לאפשר לילדכם עצמאות בתהליך היצירה נתונה בידכם, כמבוגרים מלווים, וישנם שלבים מסוימים בהם הם יזדקקו לעזרתכם ו/או לעצתכם.

עם סיום הפרויקט מתחדש הבית במוצרים שימושיים בעלי ערך סנטימנטלי, שנוצרו מתוך החיבור והפעילות המשותפת בין בני המשפחה. מניסיוננו לחפצים אלה ילדים נוטים להיות קשורים במיוחד.

נשמח לסייע לכם בתהליך הבחירה וביצירת הפרויקט ולשמוע איך הייתה החוויה לילדים ולכם.

עכשיו לכו ותרגלו בעצמכם,

בהצלחה!

צוות KITS

דן שרון

כמעצב סביבות למידה למערכות חינוך ריתקו אותי במיוחד שני תחומים עיקריים: הקשר הריגשי של הילד לסביבה והאפשרות ללמידה חווייתית ובלתי אמצעית תוך כדי שהייה במרחב.

כמי שעוסק ביצירה ובניה מגיל צעיר היה נראה לי הגיוני לשלב את התלמידים בתהליכי ההקמה של המרחבים אותם יצרתי עבור מוסדות החינוך.

מהרגע הראשון היה לי ברור שזהו הכלי האיכותי והיעיל ביותר שנתקלתי בו להשגת מגוון מטרות חינוכיות. ואני אישית התאהבתי והפכתי ל"משוגע לדבר". בשנים האחרונות קיימתי עשרות פרויקטים בהם התכנון והבנייה התבצעו בחלקם הגדול על ידי תלמידים ותלמידות. צפיתי בהם ולמדתי כיצד ילדים נגשים לתהליכי בניה, ופיתחתי מומחיות והבנה בנושא.

נגרות הייתה והיא עדיין אחת הבחירות המועדפות עלי לעבודה עם ילדים.

העץ הוא חומר נעים וסלחן, התוצאות עמידות, משתלבות כמעט בכל סביבה והחוויה שבעבודה מספקת מאוד.

לכן, כשפגשתי את יניב, שגם הוא עסק בהנחיית סדנאות נגרות לילדים וכבר פיתח קולקציה של פרויקטים מתאימים במיוחד לגילאים הצעירים – היה לי ברור שלפנינו הזדמנות: לאפשר את החוויות היפות שתלמידי שלי עוברים בפרויקטים לכל ילד וילדה בביתם.

אני מברך אתכם, ההורים, על שאתם מאפשרים לילדיכם להתנסות בחוויית הנגרות.,

אני רואה זאת כאימון לחיים, ומשוכנע שילדיכם יפיקו רבות מפעילות זאת הן בטווח הקצר והן בראייה של שנים קדימה.

שלכם,

דן שרון